Škola windsurfingu

Škola windsurfingu – 4 hodinový kurz windsurfingu již za 900 Kč!

Mgr. Oldřich Mičan
tel.: +420 774 420 244 
email: info@fun-line.cz

logo-činnosti-windsurfing

Windsurfing byl v minulosti velice oblíbený sport. O svou popularitu však přišel také díky svému rozvoji a snaze umožnit jeho fanouškům zvládat extrémní podmínky. Plováky se tak v 90. letech minulého století začali zužovat a snižoval se jejich výtlak. Došlo tak k tomu, že jen málo odvážlivců bylo ochotno podstoupit cestu plnou pádů při učení se na těchto plovácích pohybovat.

V současnosti si však již výrobci windsurfingu uvědomují, že je nutné windsurfing opět přiblížit široké veřejnosti a začali vyrábět velice stabilní plováky s velkým výtlakem, které umožňují naučit se základům windsurfingu během krátké chvíle v a to v řádech minut maximálně však jedné desítky hodin. Každý tak už může poznat ten pocit pohybu v sepjetí vody a větru.  Prostorem pro výuku windsurfingu v Krnově se stal Petrův rybník.

Petrův rybník (Zvětšit mapu)  ve správě Povodí Odry se nachází kousek za Krnovem ve směru na Opavu. Jeho velikost je 36 ha, délka hlavní hráze je 825 m, max. hloubka u stavidla je 3,5 m. Díky těmto parametrům je z tohoto místa idealní prostor pro okruhový jachting a windsurfing, který je zde provozován již od roku 1975. Areál Yacht Clubu Krnov, který se nachází na jeho severní straně se stal útočištěm jachtařů cca od roku 1980. Petrův rybník - pohled z mola

 windsurfing - akceŠkola windsurfingu se nachází v areálu Yacht Clubu Krnov. Má k dispozici 4 nejmodernější plováky pro výuku windsurfingu firmy Pacific (2 ks) a a BIC (2 ks) s výtlakem 175 (rozměry délka 285 cm x šířka 90 cm)  a 225 litrů (rozměry délka 290 cm x  šířka 90 cm). Na těchto plovácích  je výuka windsurfingu opravdová hračka. Je samozřejmostí, že rychlost zvládání základních dovedností windsurfingu ovlivňuje také oplachtění. Můžeme nabídnout 12 ks kompletních plachet o velikostech od 3,3 m2 (dětská oplachtění) – 7,5 m2. Můžeme tak velice dobře ovlivňovat účinnost výuky v závislosti na povětrnostních podmínkách.

Po zvládnutí základů windsurfingu jsme připraveni při vhodných povětrnostních podmínkách i na přechod zájemců o nácvik pokročilejších forem jízdy ve skluzu na freeridových plovácích o výtlaku od 107 do 170 litrů.

 Pro koho windsurfingová škola 1je windsurfing určen?

Windsurfing může zvládnout opravdu skoro každý ve věku od cca 8 let (nejmladší osoba, kterou jsme učili windsurfingu) do 61 let (nejstarší osoba, kterou jsme učili windsurfingu). Potřebujete pouze obuv do vody, letní neoprén (můžeme Vám jej zapůjčit) nebo šusťákovou bundu (v případě nepříznivého počasí). Nutností je mít zvládnuty základy plavání tzn. uplavat minimálně 50 m. Neplavce bohužel není možné učit.

Mezi sporty, které rozvíjí rovnovážné schopnosti (např. snowboarding, jízda na vodních lyžích, gymnastika, slackline) a windsurfingem existuje velicé blízký vztah a dochází často k transferu dovedností.  Výuka osob s těmito dovednostmi má většinou rychlejší průběh.

Windsurfingová škola – http://www.fun-line.cz/aktivity/pronajem-windsurfingu229075528/ 

Firemní akce – http://www.fun-line.cz/

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Rubriky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.